Hallitus

Sylva ry on rekisteröity yhdistys, joka noudattaa toiminnassaan yhdistyksen sääntöjä ja yhdistyslakia. Hallitus edustaa Sylva ry:tä ja hoitaa yhdistyksen asioita, taloutta ja omaisuutta sekä tukee toiminnanjohtajan vetämää operatiivista toimintaa.

Voit lukea yhdistyksen säännöistä lisätietoja esimerkiksi Sylvan hallituksen jäsenten valinnasta, vastuista ja toiminnasta.

Sylva ry:n hallituksen kokoonpano 28.5.2017 pidetyn vuosikokouksen jälkeen:

SYLVA RY:N PUHEENJOHTAJA (20162019)
Lassi Kurkijärvi, lassi.kurkijarvi@solita.fi

TAYS:n alue
Kari Alasaari, Lapua, kari@alasaari.net (2017–2019)
Olli Lapakko, Hattula, olli.lapakko@gmail.com (erovuorossa 2018)

TYKS:n alue
Juha Holmgren, Ulvila, juha.holmgren@kolumbus.fi (erovuorossa 2018)
Harri Lehtonen, Kaarina, harri.a.lehtonen@turku.fi (2017–2020)

OYS:n alue
Tanja Pohjola, Kuusamo, tanja@pohjolanpirtti.fi (erovuorossa 2018)
Risto Vittaniemi, Keminmaa, ripen.posti@gmail.com (2016–2019)

HYKS:n alue
varapuheenjohtaja Katja Metsola, Helsinki, katja.metsola@futurice.com (2017–2020)
Jussi Murtovuori, Helsinki, jussi.murtovuori@diak.fi (2017–2020)

KYS:n alue
Juha Losoi, Kuopio, juha.losoi@pp1.inet.fi (2016–2019)
Marika Raitio, Palokka, marikaraitio79@gmail.com (2017–2019)

Ilman aluesidosta
Ulla Myllylä, Tampere, ulla.myllyla@gmail.com (erovuorossa 2018)

Nuorten edustaja
Ville Havukainen, villehavukainen@gmail.com (2017–2020)