Hallitus

Sylva ry on rekisteröity yhdistys, joka noudattaa toiminnassaan yhdistyksen sääntöjä ja yhdistyslakia. Hallitus edustaa Sylva ry:tä ja hoitaa yhdistyksen asioita, taloutta ja omaisuutta sekä tukee toiminnanjohtajan vetämää operatiivista toimintaa.

Voit lukea yhdistyksen säännöistä lisätietoja esimerkiksi Sylvan hallituksen jäsenten valinnasta, vastuista ja toiminnasta.

Sylva ry:n hallituksen kokoonpano 26.5.2019 pidetyn vuosikokouksen jälkeen:

SYLVA RY:N PUHEENJOHTAJA (20192022)
Lassi Kurkijärvi, lassi@kurkijarvi.fi

TAYS:n alue
Kari Alasaari, Lapua, kari@alasaari.net (2019-2022)
Janina Mäntymaa, Riihimäki, janina.mantymaa@gmail.com (2018–2021)

TYKS:n alue
Päivi Lähteenmäki, Turku, Paivi.Maria.Lahteenmaki@tyks.fi,  (2018–2021)
Harri Lehtonen, Kaarina, harri.a.lehtonen@turku.fi (2017–2020)

OYS:n alue
Tanja Pohjola, Kuusamo, tanja@pohjolanpirtti.fi (2018–2021)
Heli Körkkö, Oulu, helikorkko@gmail.com (2019–2022)

HYKS:n alue
varapuheenjohtaja Katja Metsola, Helsinki, katja.metsola@futurice.com (2017–2020)
Jussi Murtovuori, Helsinki, jussi.murtovuori@diak.fi (2017–2020)

KYS:n alue
Kati Jormanainen, Joensuu, kati@jormanainen.fi (2019-2022)
Aku Hiltunen, Kuopio, akuhiltunen@outlook.com  (2019–2022)

Ilman aluesidosta
Henry Liukko-Sipi, Espoo, henry.liukkosipi@gmail.com,  (2018–2021)