Suoraan sisältöön
Sylva ry on rekisteröity yhdistys, joka noudattaa toiminnassaan yhdistyksen sääntöjä ja yhdistyslakia. Hallitus edustaa Sylva ry:tä ja hoitaa yhdistyksen asioita, taloutta ja omaisuutta sekä tukee toiminnanjohtajan vetämää operatiivista toimintaa.

Voit lukea yhdistyksen säännöistä lisätietoja esimerkiksi Sylvan hallituksen jäsenten valinnasta, vastuista ja toiminnasta.

Sylva ry:n hallituksen kokoonpano 23.5.2021 pidetyn vuosikokouksen jälkeen:

SYLVA RY:N PUHEENJOHTAJA (2019–2022)

Lassi Kurkijärvi, lassi.kurkijarvi@proof.fi

HYKS:n alue

Saana Nuutinen, Kauniainen, saana.nuutinen@gmail.com (2020-2023)
varapuheenjohtaja Maria Ritola, Helsinki, maria.ritola@gmail.com (2020-2023)

TAYS:n alue

Kari Alasaari, Lapua, kari@alasaari.net (2019-2022)
Kristiina Nordfors, Tampere, kristiina.nordfors@gmail.com (2021–2024)

TYKS:n alue

Taina Ylenius-Högfors, Kirjala, taina.ylenius@gmail.com (2021–2024)
Harri Lehtonen, Kaarina, harri.a.lehtonen@turku.fi (2020–2023)

OYS:n alue

Tanja Pohjola, Kuusamo, tanja@pohjolanpirtti.fi (2021–2024)
Heli Körkkö, Oulu, helikorkko@gmail.com (2019–2022)

KYS:n alue

Kati Jormanainen, Joensuu, kati@jormanainen.fi (2019-2022)
Aku Hiltunen, Kuopio, akuhiltunen@outlook.com (2019–2022)

Ilman aluesidosta

Elina Halme, Vantaa, e_halme@hotmail.com (2021–2024)

Nuorten edustaja

Anna Rukko, Oulu, anna@rukko.fi (2020-2023)